Freddie

29. června 2007 v 10:47 |  Freddie Highmore

Freddie Highmore

herec

Datum narození: 14.02.1992 Místo narození: Londýn, Anglie Znamení: Vodnář


Životopis: Freddie Highmore hrál již dvakrát syna Heleny Bonham Carter, poprvé to bylo v komedii Women Talking Dirty (1999) a podruhe ve filmu Karlík a továrna na čokoládu (2005). V době natáčení tohoto filmu mu bylo pouhých 12 let a zahrál si přímo roli Karlíka Bucketa.Sám režisér Tim Burton o Highmoreově výkonu v Karlíkovi a továrně na čokoládu říká: "Má v sobě velký potenciál a zároveň není falešný, čehož se dosahuje velmi těžko i zkušenému herci.Má schopnost vyvolat emoce, aniž by promluvil a nebo tak říkajíc tlačil na pilu. Tohle žádný režisér nemůže herci přikázat. Buď to v sobě máte a nebo ne. Tato Freddieho schopnost byla pro film naprosto zásadní." Podle Highmorea působí Karlík tak silně kvůli tomu, že je "běžným chlapcem. Nemá žádné zvláštní nadání či výjimečné vlastnosti. Po pravdě řečeno, má toho jen velmi málo. Jen svou rodinu. Jeho silnou zbraní však je, že myslí na ostatní a je k nim pozorný. Když se jeho sny naplní a on jde do továrny, myslím, že lidé mu to přejí, protože si to zaslouží."

V roce 2004 byl tento Angličan k vidění v Hledání Země nezemě od Marca Fostera, kde hrál spolu s Johnny Deppem, Kate Winslet a Dustinem Hoffmanem, Dvou bratrech od režiséra Jean-Jacques Annouda a spolu s Kennethem Branaghem v Five Children and It.

Highmore se objevil v několika televizních produkcích jako například Happy Birthday Shakespeare z produkce BBC, minisérii I Saw You z produkce ITV a americké Mlhy Avalonu. V roce 2006 natáčí v produkci Luca Bessona film Arthur and the Minimoys.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama